1991'den beri

Telefon

+90 242 322 89 00

Adres

Muratpaşa / ANTALYA

TRANSFORM® 500WG

TRANSFORM® 500WG

İnsektisit

Transform™ 500 WG, pamukta zarar meydana getiren beyaz sinek ve yaprak bitleriyle mücadele etmek için alışılmışın dışında, benzersiz bir böcek ilacıdır.

Teknik Spesifikasyonlar

Etkili Madde

%50 w/w sulfoxaflor (Isoclast™ active)

Formülasyonlar

WG (Suda dağılabilen granül)

Paketleme 300 gr

İLACIN ÖZELLİKLERİ

Transform™ 500 WG, pamukta zarara neden olan beyaz sinek ve yaprak bitleri gibi sokucu-emici ağız yapısına sahip zararlılarla mücadele etmek için geliştirilmilş, benzersiz bir böcek ilacıdır.

Tek uygulama ile hem beyaz sinek (Bemicia tabaci), hem de yaprak biti (Aphis gossypii) kontrolü sağlar.

Transform™ 500WG, uzun süreli etkin korumasının yanında, eşsiz bir etki mekanizmasına sahiptir.

Transform™ 500 WG, translaminar ve sistemik etkiye sahiptir. Sokucu-emici ağız yapısına sahip böcekleri hem temas, hem de mide zehiri etkisi ile kontrol etmektedir.

Transform™ 500 WG ilacının etkili maddesi sulfoxaflor (Isoclast™ active), IRAC tarafından Grup 4C içinde sınıflandırılmıştır.

Transform™ 500 WG ilacının etkili maddesi sulfoxaflor (Isoclast™ active)'in özellikleri nedeniyle, tavsiye edildiği kültür bitkilerinde, belirlenmiş ekonomik zarar eşikleri dikkate alınarak, mümkün olan en erken zamanda uygulanması önerilir.

KULLANMA ZAMANI

Pamukta beyaz sineğe (Bemisia tabaci) karşı yapılacak olan mücadelede, ilaçlamaya başlamadan evvel tesadüfen seçilen 50 bitkinin1 alt ve 1 üst yaprağında larva + pupa sayımı yapılır.

Taraklanma başlangıcından sonra ise, 10-15 adımda bir bitki olmak üzere toplam 20 bitkide 1 üst, 1 orta ve 1 alt yaprağı olmak üzere toplam 60 yaprakta larva + pupa sayımı yapılır.

Yaprak başına 10 adet larva + pupa görüldüğünde ilaçlamaya başlanmalıdır.

Pamukta yaprak bitine (Aphis gossypii) karşı yapılacak mücadelede, fide döneminde seyreltmeden sonra fidelerin % 50'si bulaşık ise, tarla döneminde 1 yaprakta ortalama 25 yaprak biti saptandığında ilaçlamaya geçilir.

KULLANMA ŞEKLİ

Transform™ 500 WG'den en iyi sonucu almak için tavsiye dozunda kullanılması şarttır.

Su ile rahatlıkla karıştığından her türlü ilaçlama alet ve ekipmanı ile uygulanabilir.

Zararlı böceklere karşı yapılan ilaçlamalarda bitkinin tüm yeşil aksamını tam kaplayacak şekilde, homojen ve damlatmadan ilaçlanmasına özen gösterilmelidir.