1991'den beri

Telefon

+90 242 322 89 00

Adres

Muratpaşa / ANTALYA

PRODIGY® 240 SC

PRODIGY® 240 SC

İnsektisit

Bağ salkım güvesi ve elma iç kurduna karşı mükemmel çözüm

Teknik Spesifikasyonlar

  • Etkili Madde

Litrede 240 g Methoxyfenozide

  • Formülasyonlar

SC (Süspansiyon konsantre)

  • Paketleme

0.5 L

KULLANMA ZAMANI

Elma iç Kurduna karşı ilaçlamalar tahmin ve uyarı sistemine göre yapılır. İç kurdu mücadelesinde hedef her döle ait larva çıkışı süresinde ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir. Döllere ait ilk ilaçlama zamanını sağlıklı bir biçimde saptamada ilk larva çıkışlarının belirlenmesi çok önemlidir. Birinci döle karşı iki, ikinci döle karşı bir olmak üzere üç ilaçlama yapılır.

Bağda Salkım Güvesi için ilaçlamalar tahmin ve uyarı sistemine göre yapılır. Tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp düşmeye başlaması, etkili sıcaklıklar toplamının birinci dölde 120 gün derece, ikinci dölde 520 gün derece, üçüncü dölde 1047 gün dereceye ulaşması; fenolojik olarak birinci dölde çiçek tomurcuğu, ikinci dölde koruk, üçüncü dölde tatlanma başlangıcı döneminde olması halinde yumurtalar aranır ve yumurta açılımına göre ilaçlamaya karar verilir. Her döle bir ilaçlama yapılır.

Domateste (sera) Pamuk Yaprak Kurduna karşı ilaçlama, yumurta paketlerinin bırakılması ve zarraklının çıkışı takip edilerek yapılmalıdır. Uygulama henüz yumurta paketleri açılmadan bitkilerin iç kısımları dahil ilaçlanmalıdır.

Biberde yeşil kurt mücadelesi için, serada 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5'i bulaşık bulunmuşsa derhal ilaçlamaya geçilir.