1991'den beri

Telefon

+90 242 322 89 00

Adres

Muratpaşa / ANTALYA

SİYAH YAPIŞKAN TUZAK

SİYAH YAPIŞKAN TUZAK

Tuta absoluta(Domates güvesi ) zararlı mücadelesinde son derece etkili olan BKS BLACK 25x40cm yapışkan tuzaklar, tuta feromonu ile beraber kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar da, siyah renkli tuzakların, renksiz ve diğer renklerdeki tuzaklara oranla, Tuta Absoluta mücadelesinde daha etkili olduğu gözlemlenmiştir. Siyah tuzaklar, tuta feromonu ile birlikte kullanıldığında, son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Organik tuta kelebeği tuzağıdır.

Avantajları: Siyah tuta tuzağın doğal cezbedici özelliğe sahip olması, özellikle biyolojik mücadele yapılan alanlarda faydalı böcekleri olumsuz etkilememesi, siyah tuzaklar ortamdaki diğer böceklerin ilgisini çekmediği için tuzağın yapışkan yüzeyleri daha uzun süre etkinliğini muhafaza etmesidir.

Kullanımı ve dozu: Siyah tuzaklar Tuta absoluta mücadelesinde dekara 10 tuzak gelecek şekilde, uygun aralıklarla, yerden yaklaşık 40-50 cm yüksekliğe, yere paralel olarak yerleştirilir ve üzerine tuta feromonu tutturulur. Tuta absoluta tuzaklarının her iki yüzeyi de özel yapışkanla kaplıdır. BKS Siyah yapışkan tuzağın üzeri tuta absoluta kelebekleri ile dolunca diğer yapışkanlı yüzey kullanılmalıdır. Diğer yüzeyde tuta absoluta kelebeği ile dolarsa yeni BKS Siyah yapışkan tuzak temin edilmelidir.Feromonla birlikte kullanılması önerilir ,feromonun 8-10 hafta ömrü vardır. Feromonun ömrü bitinceye kadar siyah yapışkan tuzaklar dikkatle takip edilmelidir ve yüzeyi kelebekle dolunca değiştirilmelidir. Feromonlar eldivenle dikkatlice eski tuzaklardan alınarak, yeni siyah yapışkan kart tuzakların yüzeyine yerleştirilmelidir. tuta Feromonlarına elle dokunulmamalıdır.
Tuta kelebeği ile doğal mücadele.

Ürün paket halinde satılmaktadır. Bir pakette 10 adet yer almaktadır.

BKS Black 25x40 cm yapışkan tuzaklar tuta absoluta feromonu ile birlikte kullanılmaktadır.Tuta Absoluta Feromonunu Sitemizden temin etmeyi unutmayınız.

Hedef Zararlı: Tuta absoluta

Kullanım Amacı: Gözlem ve mücadele amaçlı kullanılır.
Ebat: 25X40 cm

Ürünlerimize ulaşabilmek için tıklayınız.

Tuta absoluta tuzağı ( Black Trap 25x40 )