1991'den beri

Telefon

+90 242 322 89 00

Adres

Muratpaşa / ANTALYA

Sarı Rulo Tuzak

Genel özellikleri:

Yapışkanın böcek yakalama kapasitesi ve hassasiyeti yüksektir. Rulo tuzaklar yapışkanlığını kaybetmez ve güneş ışığına (UV) dayanıklıdır. Yağmur, güneş, düşük ve yüksek sıcaklık gibi olumsuz çevre koşullarından etkilenmez.
İnsan ve hayvanlar için toksik değildir.

Nasıl Kullanılır?

Sarı şerit (rulo) tuzağın kontrol ettiği zararlılar; beyazsinek,afit,trips,zeytin sineği ,kirazsineği,karasinektir.Rulo tuzaklar, daha ziyade mücadele amaçlı kullanılır.

Uygulama Yerleri ve Şekilleri;

Rulo tuzaklar, havalandırma pencereleri yan taraflarda olan seralarda, seranın iç kısmından pencerenin boşluğuna gelecek şekilde, kenarlar boyunca seranın direklerine tutturularak uygulanır. Amaç, zararlıyı seraya ilk girişinde yakalamaktır. Sera içindeki direkler arasında gergin bir şekilde tutturularak yeteri kadar tuzağın sera içinde optimum dağılımı sağlanır. 1 da. için yaklaşık 150 m. Rulo tuzak yeterli olur. Açık saha yetiştiriciliğinde de uygun yerlere tutturularak kullanılabilir.

Meyve bahçelerinde ağaçlar arasına çekilerek uygulanabilir. Ayrıca topraktan ve çevreden yürüyerek bitkilere geçen böcekler için ağaçların gövdelerine sarılarak da kullanılabilir

KONTROL ETTİĞİ ZARARLILAR: Beyaz sinek(Bemisia Tabaci ), yaprak biti (afidler), meyve sinekleri(zeytin sineği, kiraz sineği), trips,karasinek ve mantar sineği gibi birçok zararlıya etkilidir.

KULLANILIŞ AMACI: Mücadele amaçlı kullanılır.
UZUNLUK: 100 m.
GENİŞLİK : 5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm, 30 cm

Ürünümüze ulaşmak için tıklayınız.

Yellow Roll 30cmx100m

Yellow Roll 15cmx100m